«Василь Васильович Капніст запрошує» : вітальня драматурга
- Опубликовано: 07 Июнь 2018
23 лютого 2018 р. виповнюється 260 років від дня народження видатного письменника, політичного діяча Василя Васильовича Капніста. З метою вшанування його пам’яті та підтримки ї розповсюдження сучасної української та світової драматургії створений проект «Василь Васильович Капніст запрошує : вітальня драматурга». Проект має реалізовуватися шляхом проведення зустрічей акторів, режисерів, студентської молоді, інших зацікавлених осіб. До програми зустрічей увійдуть різноманітні відео-презентації, читки драматичних творів, їх обговорення, зустрічі з драматургами. Усі меморіальні заходи пройдуть за участю і підтримкою «Фонду Капністів», який очолює нащадок цього роду, Радислава Капніст.
Чотири перші зустрічі – меморіальні, які розкриють роль роду Капністів в історії та культурі України.
- Перша зустріч присвячена поету і драматургу Василю Васильовичу Капністу, автору комедії «Ябеда», яка є актуальною і досі.
- Другу зустріч ми присвятили історії роду Капністів, в якому крім В.В. Капніста були й інші відомі особистості – герої війн, письменники, театральні та громадські діячі.
- Третя зустріч присвячена відомій кіноактрисі Марії Ростиславівні Капніст, історія якої є позитивним прикладом ставлення до життя. Зазнавши репресій, пройшовши сталінські табори, вона стала відомою актрисою кіно і зберегла в собі людяність, доброту та співчуття.
- Четверту зустріч буде присвячено харківсько-лебединським Капністам, представником яких був Олексій Васильович Капніст. Усі меморіальні зустрічі відбуватимуться за участю «Фонду Капністів».
В подальшому зустрічі у «Вітальні драматурга» будуть проходити один раз на два місяці у формі реальних або віртуальних зустрічей-знайомств з сучасними і відомими, і невідомими, драматургами, та у формі театралізованих або формалізованих «голосних» читань п’єс. Якоюсь мірою, поки немає в Харкові Центру сучасної драматургії, ми намагатимемося створити умови, завдяки яким відбуватимуться зустрічі молодих драматургів зі своїми потенційними читачами і постановниками. Ми намагатимемося створити цілком дружню обстановку, в якій буде не соромно відверто висловлюватися, емоційно реагувати, сміятися чи плакати, сперечатися і схвалювати. Голосне читання як спосіб занурення у текст є дуже важливим і для автора, і для читача. Запрошуємо усіх, хто любить театр і драматургію та розуміє важливість поставленої нами мети, до творчої співпраці.
'