Різнобарвна Україна
- Опубликовано: 02 Май 2018
Знання про історію і культуру свого народу є необхідною складовою формування нації, тому збереження, актуалізація і популяризація національного культурного надбання є найважливішим.
Мета нового бібліотечного проекту «Різнобарвна Україна», який діє вже від початку 2018 року – ознайомлення користувачів бібліотеки зі звичаями та художньою культурою України, особливостями українського образотворчого мистецтва, в т.ч. і декоративно-ужиткового мистецтва. Його завданням є популяризація народних ремесел, навчання основ митецьких технік, ознайомлення з літературою про народну творчість та історію художньої культури.
Проект розрахований на студенти і школярі, які цікавляться народним мистецтвом та профільних спеціалістів – педагогів, методистів та ін., для яких важливе знайомство новими матеріалами та з новинкам у своїй галузі.
Ведучи пошук інноваційних форм роботи з користувачами бібліотеки, ми враховували, що 80% інформації людина сприймає за допомогою зору і живого спілкування. Наочність і інтерактивність дозволять підвищити якість пізнавального процесу, результативність освоєння матеріалу. Задля цього в проекті будуть використані такі форми заходів, як лекція-презентація, майстер-клас, шоу-клас, творчі огляди, виставки, творчі зустрічі.
В програмі цього року:
- майстер-класи та майстер-шоу з декоративно-ужиткового мистецтва (виготовлення елементів вертепу, витинанок, писанок (писанка, дряпанка, крапанка), різних видів розпису, у т.ч. самчаківський, петриківський розпис, народної іграшки, оберегів, вишивки, плетіння, малярство на склі);
- лекції про видатних українських художникі;
- тематичні лекції «Декоративно-ужиткове мистецтво України», «Дитина та іграшка в українській культурі», «Українці – їх культура і звичаї», «Сакральний світ трипільської цивілізації» та ін.).
Усі заходи проекту безкоштовні, однак беручи участь у майстер-класах, користувачі мають забезпечити витратні матеріали для своєї роботи.
Куратор проекту – Ніка Хворостенко.
Запрошуємо скористатися цікавими заходами проекту!