Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека імені К.С. Станіславського

ХОБІ-КЛУБ «СТВОРЮЮЧИ КРАСУ»

Хобі-клуб «Створюючи красу» було остаточно створено у 2020 році, хоча заходи, що зараз є важливою складовою клубу, відбуваються у бібліотеці з 2017 року.

Мета клубу – популяризація та промоція різних технік та видів ужиткового та мистецького спрямування образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, (як притаманних лише українській культурі, так і загальносвітових).

В рамках діяльності клубу проводяться теоретичні лекційні заходи, а також практичні. Практична частина представлена у форматі активних та пасивних заходів (активних – у вигляді майстер-класів, коли всі охочі створюють власноруч певний твір, опановуючи техніку за методологією по авторських розробках; та пасивних – шоу-класів, коли учасники заходу наочно бачать процес та технологію повного або часткового створення за певною технікою майстром).

Серед найпопулярніших технік – оригамі за різною тематикою (птахи, квіти, новорічно-різдвяні та інше) та видами (класичне оригамі, кусудами, мокра збірка, модульне та просте, флексагони), витинанка (класична, симетрична, асиметрична, складова, сучасна, багатокольорова та монохромна), писанкарство та інші види декору яєць (класична воскова писанка, крапанка, травлянка, дряпанка, зерновка, бісерка-восковка, різблення по яйцю та інші), флористика (об’ємна та плоскінна, декор з природних матеріалів), імітації вітражів, основи декору та ліплення (з глини, соленого тіста, паперової маси, з керапласту, полімерної глини, імітації холодної порцеляни та інших матеріалів, створення папьє-маше), популярні техніки хенд-мейду (фелтінг, плетіння з паперових трубочек, ізоніть, граттаж, авторська лялька, лялька-мотанка, виготовлення прикрас). Відкриваються для гостей заходу і маловідомі або підзабуті техніки типу плетіння з листя кукурудзи (талаш), створення паперу власноруч (черпаний папір).

Розробляє методичну структуру заходів та їх проводить, ділиться власним практичним досвідом методист бібліотеки Ніка Хворостенко.
[woo_recent_post_widget category=”100″ limit=”100″ length=”25″ item_row=”3″ columns=”3″ columns1=”3″ columns2=”3″ columns3=”2″ columns4=”1″ layout=”slider4″]