Пошук інформації це завжди цікава, захоплива пригода, мандрівка у світ знань. Подібно мапам і путівникам, каталоги і картотеки бібліотек допомагають швидко знайти інформацію про видання, які вас цікавлять.
Запрошуємо вас скористатися довідково- бібліографічним апаратом нашої бібліотеки. До ваших послуг: 9 алфавітних, 8 систематичних каталогів на різні види видань, 15 алфавітних, 5 систематичних, 5 предметних, жанрових, тематичних картотек, 3 авторські картотеки, у яких зібрано картки – словесні образи книг.
На кожній картці каталогу крім точного опису книги є шифр – адреса книги на бібліотечній полиці. Для того, щоб вам швидко видали потрібну книгу, у замовлення треба вписати прізвище автора, назву книги та шифр, який розташований на лівому верхньому боці картки та позначку відділу, у якому книга зберігається (на правому верхньому боці картки).
Алфавітні каталоги: генеральний, каталог музичної літератури нотно-музичного відділу, каталог відділу мистецтв та художньої літератури, каталог довідково-бібліографічного відділу, каталог відділу рідкісних видань і рукописів, каталоги нотних видань нотного відділу та відділу рідкісних видань, каталог звукозапису (у 2-х частинах: за композиторами і виконавцями).
Репертуар бібліографічних описів розміщено в алфавіті прізвищ авторів та заголовків збірок.
Шановні читачі! Алфавітні каталоги бібліотеки не є загальнодоступними, то ж якщо ви знаєте прізвище автора книги або заголовок збірки, звертайтеся за довідкою до бібліотекаря відповідного відділу.
Систематичні каталоги допоможуть вам знайти будь-яку інформацію навіть тоді, коли ви не знаєте, яке саме видання вам потрібне. До ваших послуг каталоги: книг нотно-музичного відділу, книг відділу мистецтв та художньої літератури, довідково-бібліографічного відділу, відділу рідкісних видань і рукописів, каталог драматургії, краєзнавчий каталог “Культура і мистецтво Харкова”. Бібліографічні описи в цих каталогах розташовані за системою знань.
Схема систематичного каталогу:
0 008 030 1 2 3 5 6 7 73/76 79 79.096:654.19 79.097:654.19 8 9 |
Загальний відділ. Цивілізація. Культура. Прогрес. Довідкові видання загального типу. Філософія. Психологія. Релігія. Теологія. Суспільні науки. Математика та природничі науки. Прикладні науки. Медицина. Техніка. Мистецтво. Декоративно–прикладне мистецтво. Образотворче мистецтво. Видовищні мистецтва. Розваги. Ігри. Спорт. Художнє радіомовлення. Художнє телебачення. Мова. Мовознавство. Художня література. Літературознавство. Географія. Біографії. Історія. |
Розділ систематичного каталогу «Музика» розміщений у нотно-музичному відділі.
Картотеки, які існують в бібліотеці, доповнюють систему каталогів і оперативно забезпечують читачів необхідною інформацією, яка потребує довгих пошуків.
Алфавітні картотеки: архівного фонду: персоналій. автографів: факсимільних и репринтних видань. екслібрисів: малоформатних видань: дореволюційних і радянських видавництв, картотека російської і української періодики ХІХ-поч.XX ст„ рідкісних харківських книжкових і нотних видань ХІХ-поч.XX ст„ іноземними мовами, портретів, рецензій. декорацій, репродукцій творів образотворчого мистецтва. назв художньої літератури, перекладів творів світової літератури українською мовою, пісень за назвами, п’єс за назвами.
Систематичні картотеки містять інформацію про зміст періодичних видань, які отримує бібліотека. Це картотеки: статей нотно- музичного відділу, відділу театрального та образотворчого мистецтва, відділу рідкісних видань і рукописів. “Що читати в літературно-художніх журналах”.
Предметні, тематичні, жанрові картотеки допоможуть орієнтуватися там, де важко знайти матеріали, які треба шукати у різних каталогах і картотеках, матеріали, пов’язані між собою темою. Для цього влаштовані: алфавітно-предметна картотека “Швидка довідка”: тематична картотека репертуару для художньої самодіяльності, жанрова картотека репертуару для художнього читання, тематична картотека грамзапису. “К. С. Станіславський”.
Авторські картотеки створювалися фахівцями відділу при вивченні окремих тем. Ви можете скористатися: музично-краєзнавчою картотекою З. Б. Юферової. картотекою “Літопис життя і творчості Г. М. Хоткевича”, та картотекою зображень театральних споруд.
Шановні читачі! Сформулюйте тему свого запиту як найточніше і зверніться до цих каталогів і картотек.
А також для зручності скористайтесь електронним каталогом Absopac, посилання на який можна знайти на нашому сайті.
Якщо вам не зрозуміло, де знайти необхідну вам інформацію про видання або ви не знаєте, як скористатися каталогами і картотеками бібліотеки, звертайтеся до довідково-бібліографічного відділу, де вам допоможуть кваліфіковані бібліографи.
Ви можете:
- Отримати консультацію з використання каталогів і картотек
- Консультацію з використання електронного каталогу Absopac
- Замовити усну або віртуальну бібліографічну довідку
- Використати фонди довідково-бібліографічного відділу (фонд енциклопедій, довідників, словників; фонд бібліографічних видань; фонд газетних вирізок; фонд краєзнавчих видань).