Харківська спеціалізована музично-театральна бібліотека імені К.С. Станіславського

БІБЛІОТЕКА ВДЯЧНА

Колектив Харківської спеціалізованої музично-театральної бібліотеки ім. К.С. Станіславського
щиро вдячний читачам за подаровані книги, завдяки яким поповнюється і збагачується фонд бібліотеки.
У 2021 році  від мешканців нашого міста надійшло близько 1401 примірників літератури за різними видами мистецтва, з художньої літератури та інші.
Ще раз висловлюємо всім подяку, а з деякими дарувальниками та найбільш цінними та цікавими подарунками ви зможете познайомитись на нашій сторінці.

ДАРУВАЛЬНИКИ КНИГ 2024 РОКУ

НАТАЛЯ КОГАН,

журналіст

До цієї антології увійшли твори, які за окремими винятками були невідомі сучасному читачеві. Жоден з прозових творів цієї збірки не перевидавався з 1920-1930-х років. Виняток становлять лише окремі поети, чиї вірші в різний час потрапляли в періодику.

Книга складається з персональних сторінок українських письменників, куди входить біографічна довідка та їх творчість.

НАТАЛЯ КОГАН,

журналіст

Одна з найвідоміших книг Оксани Забужко пропонує читачеві вражаючу інтелектуальну подорож крізь віки, культури й конфесії в пошуках «України, яку ми втратили». Ключем до неї стає міф Лесі Українки – письменниці з пантеону наших національних класиків.

НАТАЛЯ КОГАН,

журналіст

Цей документальний збірник підготовлено на основі архівних матеріалів, раритетних видань. Усього репрезентовано 105 українських митців, чиї автобіографії пощастило розшукати і вони виявилися цікавими. Більшість із них публікуються уперше, і майже всі датовані 1920-ми роками.

НАТАЛЯ ПАСТУХОВА,

бібліотекарка

Це художньо-документальний роман, який говорить голосами «маленьких людей» про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління, підважчила конструкцію радянської держави. Роман створено на основі розлогих інтерв’ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії.

ДАРИНА СІДЕНКО,

студентка

Видання присвячене одному з найбільш актуальних питань сучасної України – висвітленню Історії держави. В різні періоди окремі території нашої країни були складовою частиною різних держав, що не могло не відобразитися на її етнічному складі та культурі. Треба пам’ятати, що Україна – багатонаціональна країна, і такою була завжди. Автори книги – Данило Яневський та Олександр Красовицький.

ДАРИНА СІДЕНКО,

студентка

Видання присвячене одному з найбільш актуальних питань сучасної України – висвітленню Історії держави. В різні періоди окремі території нашої країни були складовою частиною різних держав, що не могло не відобразитися на її етнічному складі та культурі. Треба пам’ятати, що Україна – багатонаціональна країна, і такою була завжди. Автори книги – Данило Яневський та Олександр Красовицький.

ДАРУВАЛЬНИКИ КНИГ 2023 РОКУ

MYKHAILO ZUB,

художник-фотограф

“DNI PRO RUDNE” – це збірник фотографій з 2016 по 2021 рік з життя у маленькому місті Дніпроруне. Автор фіксував своє місто і те що його оточувало, через призму суб’єктивного погляду. У фотографії він шукає зв’язки, формує і переосмислює їх наодинці з собою.
За жанром, як позиціонує автор – це медитативно-зображальна лірика.

НАТАЛІЯ ГОДЗЬ,

філософ, культуролог

Це збірка філософських есеїв, що писалися спершу як щоденник, буквально  «на коліні» під час обстрілів. Ця книга для людей і про країну, про природу і людей, про природуі техніку, про суспільство взагалі. Це психологічна і філософська рефлексія на події, які вдалося записати та викласти. Головна її тема – виживання в складних умовах, не просте особисте, а спільне для колективів та громад виживання і збереження здорової психіки громадянина та суспільства.

НАТАЛІЯ ГОДЗЬ,

філософ, культуролог

Книга стала відображенням «звичайного» життя науковця під час написання докторської дисертації   та її захисту. Навіть трохи  «ковідного часу» створило умови для праці та творчості, філософської рефлексії у площинах есеїв та віршів поряд зі статтями та монографіями, все наступне, що з нами в Україні та Харкові трапилося за час з 23 лютого за трохи більш як п’ять місяців опісля, створило іншу книгу з іншими метою та завданнями. Мета в ній була досягнута, на жаль війна не закінчилася, але певні знання та філософські рефлексії здобуті й прописані.

ТЕТЯНА БАХМЕТ,

бібліограф ХСМТБ

Монографія В.Ю. Мішалова «Харківська бандура» є чи не першим науковим виданням в історії українського мистецтвознавства, що присвячена мало вивченої теми – ґенезі і розвитку виконавства на харківський бандурі.

Праця ґрунтується на унікальних документах та наукових матеріалах, виявлених автором як на теренах України, так і у митців української діаспори Австралії,  Північної та Південної Америки. Узагальнюючи багатий фактологічний матеріал та аналізуючи його у історико-культурній та музикознавчій площинах, автор повертає у вітчизняну науку достеменне знання про історію бандурного виконавства.

ТЕТЯНА БАХМЕТ,

бібліограф ХСМТБ

Монографія є першим фундамсентальним науковим дослідженням подвижницької діяльності художниці Марії Раєвської-Іванової, яка у 1869 році відкрила в Харкові художньо-промислову школу – першу в Україні. Система навчання в ній закладалася з орієнтацією на художній рух в європейських країнах, зумовлений проблемою зближення мистецтва і промисловості. Засновниця школи була фахівцем з європейською освітою. Відкриття мистецького навчального закладу художньо-промислового типу зумовлювалось швидким розвитком машинної індустрії в «заводському» Харкові у другій половині XIX ст. та формуванням модерного образу в архітектурі міста.

Книга розрахована на фахівців і всіх тих, хто цікавиться дизайном, образотворчим і декоративним мистецтвом.

АНДРІЙ ХАЛІН,

психолог

До збірки увійшли вибрані фортепіанні п’єси К. Любомирського – 15 мазурок та полонез. Мініатюри адресовані широкому колу музикантів, у тому числі учням музичних шкіл, студентам спеціалізованих середніх та вищих навчальних закладів, любителям фортепіанного музикування, музикознавцям.

АНДРІЙ ХАЛІН,

психолог

Великий творчий колектив Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.М. Ревуцького цього року відзначає 50-річний ювілей! Тому  цей альманах –  можливість разом пройти незабутній шлях довжиною в 50 років,шлях неймовірних перемог і досягнень, яскравих моментів і неповторних миттєвостей, а головне – шлях, який став можливим завдяки неперевершеним Майстрам хорового мистецтва – Великим Маестро та Надзвичайним Артистам.

 ОЛЕКСАНДР ЗАРДУНОВ,

історик

В цьому виданні історія українського народу, яка складна і багатогранна, має давнину найвіддаленішу від Різдва Христова. Складалася послідовно протягом століть, як килим, з окремих матриць зі своїм неповторним орнаментом, укладом життя, менталітетом, своєю назвою. Але всі ці матриці об’єднувало:: одна мова, єдина культура і дух вільних людей, яких ми знаємо під ім’ям “Україна» та «українці».

Хостинг надано компанією https://cityhost.ua
Хостинг надано компанією https://cityhost.ua